Kevään uudet ylioppilaat julkistetaan tänään: Katso nimilistat pohjalaislukioista valmistuneista

Kevään uudet ylioppilaat julkistetaan tänään perjantaina. Ylioppilastutkintolautakunta luovuttaa kevään 2018 tutkinnon tulokset lukioille aamulla kello kahdeksan.

Päivitämme tämän jutun yhteyteen tietoja kevään uusista ylioppilaista sitä mukaa, kun saamme tietoja kouluilta.

Alajärven lukio

Aho Laura, Autio Ilmari, Haapa-aho Juhana, Halla-aho Sanna, Hanhisalo Niklas, Hautakangas Eino, Hautala Venla, Herrala Eemeli, Huhtala Mira, Joensuu Helmi, Joensuu Venla, Jokiniemi Joakim, Katajamäki Cibilla, Soini, Keltikangas Anne, Keltikangas Ville, Ketola Aleksi, Kiviaho Paavo, Kivikangas Marko, Koivisto Ellimaria, Korkea-aho Roope, Kujala Jere, Kultavuori Kristian, Kyllönen Antti, Lahti Perttu, Lampinen Reetta, Leppänen Oskari, Soini, Levijoki Topi, Luoma Valtteri, Luoma-aho Santeri, Marjanen Mira-Pauliina, Mattila Sanni, Mäkelä Julius, Mäkelä Niklas, Mäkelä Niko, Ojala Tuukka, Soini, Ojanperä Anttoni, Paananen Reetta, Peltola Sara, Peltola Viljami, Pitkäkangas Essi, Puro Lotta, Soini, Pursiainen Emilia, Ranta Enni, Rantakangas Paloma, Rentola Anne-Mari, Salmenautio Teemu, Salo Elias, Seppä Venla, Sillanpää Joni, Sippola Pauliina, Sironen Julia, Soini, Sorvali Liisa, Tiukkanen Emmi, Soini, Tomminen Tarina, Tuomela Eeli, Turpeinen Emilia, Kyyjärvi, Vähälä Mira, Yli-Kesäniemi Eetu.

Alavuden lukio

Aho Aija, Aho Annukka, Ahola Isabella, Ala-Mutka Riina, Anttila Emmi, Haapanen Elisa, Harju Antti, Honkola Janne, Isoaho Roosa, Jokela Noora, Jokela Reetta, Jokiaho Hanna, Jokiniemi Hanna, Järvinen Henna, Järvinen Severi, Kallioniemi Touko, Kamkeris Dimitrios, Katajamäki Siiri, Kettula Essi, Koski Väinö, Koski-Tuuri Anni, Kurhela Jonna, Lamminmäki Andreas, Lampela Mari-Anna, Lampi Suvi, Majamaa Maria, Mastosalo Jenna, Matinaho Heidi, Mattila Iiris, Mäenpää Annika, Mäki Juho, Nurmela Maija, Pellinen Ville, Pohjo Katriina, Pohjonen Ville, Pölönen Leo, Raisio Rauno, Raiski Aleksi, Raja-aho Jussi, Rajalahti Tomi, Raninen Petja, Ranta-aho Emilia, Rintala Robert, Runnakko Emilia, Saarijärvi Janika, Salo Elias, Sepponen Hilla, Siljanto Jimi, Siltala Jannika, Taipalus Elias, Taipalus Janne, Talso Roosa, Tapaninen Jasmin, Teppo Jenni, Tonteri Toni, Tuomola Iiro, Uusitalo Leevi, Valkama Minna, Valkealahti Topias, Viinamäki Jenina, Vuorela Annika, Vuorela Janina, Vähämaa Markus.

Evijärven lukio

Häkkinen Pinja, Hämäläinen Ville, Joenpolvi Emilia, Joenpolvi Sofia, Kinnunen Aino, Kontiainen Noora, Kunnari Ilari, Lehto Sanni, Mäenpää Jaakko, Mäki Elias, Mäkinen Nicolina, Nuottimäki Juho, Nygård Mari-Helené, Peltola Anna, Pitkäranta Anniina, Sironen Heli, Sulkakoski Milla, Vesala Matias, Äyrä Laura.

Gymnasiet i Petalax

Emelina Alenius, Jonathan Björndahl, Sanida Bosnjakovic, Andreas Damsten, Niklas Ek, William Ekroos, Wilma Flöijer, Mirjam Fogde, Hugo Helenelund, Anton Holm, Oscar Hultholm, Alexander Häggback, Zacharias Häggdahl Lund, Rudolf Kortelahti, Moa Lagström, Love Lassfolk, Jennica Lattunen, Benjamin Lidman, Ester Lidman, Emir Music, Emil Nyby, Daniel Nyfors, Lucas Nygren, Katarina Rönnqvist, Jens Sabel, Mathilda Sandman, Almin Sipic, Emil Skinnar, Cecilia Skinnars, Sandra Skinnars, Miika Snickars, Madeleine Stén, Madeleine Södergård, Charles Törnroos, Lucas Westerholm, Johan Östman.

Honkajoen lukio

Anttila Jenna Karvia, Hakanen Eveliina, Honkaluoma Satu, Kinnunen Kasperi, Kytömäki Juulia Isojoki, Lampinen Säde, Myllyviita Tuukka Karvia, Mäkelä Jan Kankaanpää, Ojala Tuuli Isojoki, Rantakallio Mikko Isojoki, Santaharju Maria Kankaanpää, Santaharju Siiri Kankaanpää, Sengström Pinja Siikainen, Yli-Kauhaluoma Konsta Karvia, Ylilammi Jenny Karvia.

Härmän lukio

Annala Niko, Ikola Joni, Jussinmäki Ilari, Korkea-aho Ella, Korkeakangas Mari, Koski Minja, Kotala Oliver, Kärkkäinen Jessika, Lahtinen Milla, Liinamaa Maija-Sofia, Pesola Taina, Silvonen Niko, Säilä Marjukka, Huhtamäki Eelis, Kunnari Lauri, Lehtinen Viivi, Lunnas Tiia-Maria, Luomanen Heini (kaksoistutkinto), Mattila Jere, Myllymäki Arttu, Mäki-Ikola Julia, Mäkiluoma Santeri, Männikkö Ilari, Palomäki Hanna-Mari, Peltokangas Arttu, Sillanpää Sofia, Taipale Sini, Valonen Paula.

Ilmajoen lukio

Ahonen Antti, Alanko Tuulia, Ala-Renko Kia, Ala-Välkkilä Anni, Haapala Sanni, Haaparanta Petri, Hannuksela Maija, Hautala Katariina, Hautala Valtteri, Hautamäki Linda, Hellsten Joel, Hietaharju Suvi, Hirvelä Sanni, Huhtamäki Aapo (kaksoistutkinto), Huhtanen Veera, Huikku Jasmin, Jokelainen Iida, Järvi Lotta, Karjalainen Lauri, Koskenkorva Inka, Latikka Heli, Lusa Juuso, Myllymäki Tony, Mäenpää Iida, Mäki-Latvala Julia, Norja Jarno, Palomäki Sara (kaksoistutkinto), Parvi Oskari, Patama Sandra, Patama Sofia, Pelto-Piri Jesse, Raja-Aho Atte, Rajamäki Iida, Rinta-Koski Konsta, Saarinen Riku, Salovaara Juha, Saranpää Milla, Saranpää Ville, Soisalo Essi, Suuronen Nenna, Tapola Niko, Tuohisto-Kokko Aura, Tuohisto-Kokko Sara, Tupila Kristiina, Tyynelä Anni, Uimarihuhta Eveliina, Vainionpää Anni, Valkama Petra, Väli-Torala Sofia, Ylimäki Sini, Åkerman Carla (kaksoistutkinto).

Jakobstads gymnasium

Asplund William, Berglund Karin, Bjonbäck Andrea, Björkskog Sam, Björkström Malin, Björkvik Amanda, Bondegård Eddie, Brännbacka Benjamin, Bäckman Robin, Carney Fiona, Cederberg Isak, Cederberg Joar, Dahl Cecilia, Dahlbacka Matti, Enlund Viktoria, Forsman Samuel, Granholm Victoria, Grankulla Frida, Granvik Alexander, Gripenberg David, Gripström Sara, Haavisto Vanessa, Hellén André, Hellström Joel, Holm Lisa, Huynh Jenny, Hästbacka Victoria, Högstedt Albin, Jakobsson Katarina, Kackur Adam, Kaitfors Fanny, Kaptens Joakim, Karukka Iisakki, Kaslin Lina, Kass Linus, Korin Jennie, Korsman Renée, Kotanen Noora, Kronqvist Kevin, Kuusisaari Jasmin, Käcko Anton, Käldström Lucas, Lillkåll Elin, Lundqvist Moa, Löfqvist Oscar, Meyer Simon, Naziri Zabihullah, Nordström Josefina, Norrgård Olivia, Nygård Jonathan, Nyman David, Nyman Linnéa, Nyman Rasmus, Nyrönen Moa, Olin Amanda, Peltola Johannes, Pitkänen Joni, Rahkonen Minna, Rak Elvira, Rehnfeldt Alexandra, Rudnäs Salla, Räikkönen Joar, Saka Adam, Simons Elsa, Sjöholm Emma, Sjöholm Wilma, Sjölund Olivia, Skog Lina, Slotte Erika, Smeds John, Smeds Kaj, Sonntag Emma, Stenman Gustav, Streng Tove, Strengell Benjamin, Strömberg Jacob, Sundelin William, Södergård Moa, Vesternäs Oscar, Vikström Lovisa, Virtanen Julia, Vähäkangas Johannes, Westerlund Jessica, Westersund Andrea, Ånäs Emilia, Åsmus Zacharias, Åstrand Joel. Yhdistelmätutkinto: Ekholm Camilla, Lassfolk Jessica Ida, Skytte Isak, Snellman Björn, Spikbacka Emelie, Strang Lina, Sund Samuel, Sundelin Sebastian, Sundkvist Erica, Westerlund Alexandra, Widjeskog Emilia, Östman Julia, Östman Margit.

Jalasjärven lukio

Ala-Kasari Teppo, Alkula Janette, Autio Eero, Heinonen Toni, Hiljanen Saku, Hilli Emmi, Hämäläinen Juho, Janneh Fatou, Kauppila Juulia, Koivusaari Susanna, Korpi Eveliina, Kujala Anniina, Kytölä Katriina, Leppälä Mirva, Lähde Sameli, Marttila Anniina, Massinen Santeri, Mäenpää Mira, Mänty Lauri, Niemelä Kertu, Pentinmäki Reetta, Perälä Eero, Pihlaja Aki, Pihlaja Liisa, Puttonen Hugo, Raittila Kaisa, Rautanen Anniina, Saarela Helmi, Saarela Mari, Salmela Eemeli, Salonen Anna, Samppala Pinja, Sillanpää Teemu, Sopanen Aleksi, Uimonen Mikke, Viljanmaa Emmi, Vuorinen Jenna.

Jurvan lukio

Ahlholm Julia, Havi Lauri, Hienonen Viivi, Ihanamäki Nina, Juko Milla, Kangas Aliisa, Mänty Henrik, Ojala Emma, Patoranta Jenna, Palomäki Miro, Strömblad Milla, Sundman Santeri, Vallin Oona, Öysti Silja.

Kauhajoen lukio

Ala-Ikkelä Jone, Alakortes Julius, Ala-Panula Emilia, Etelämäki Riku (kahden tutkinnon suorittaja/SAI), Haapakoski Sonja, Heinola Santeri, Hietanen Ari, Kurikka (Jalasjärvi), Huikku Teresa, Kankaanpää Mikael (kahden tutkinnon suorittaja/SAI), Kohtala Merina, Koivisto Erika, Korpela Milla, Korpi-Filppula Nelli, Kuja-Kyyny Jaakko, Kulmala Samu, Lahdenmaa Suvi, Lehtikevari Sami, Lepistö Mirko, Linna Nea, Luoma Jessica, Mantila Luca, Mäki Lucas, Mäkinen Essi (kahden tutkinnon suorittaja/SAI), Nurmela Emma, Oinonen Henri (kahden tutkinnon suorittaja/SAI), Ohlgren Miio, Osmo Riikka, Piipari Eero, Pääkkönen Mikko, Raivio Niko, Rajamäki Markus, Rinne Emilia, Ruuska Janette, Ryödi Noora, Santaharju Mirva, Seppälä Lauri, Kurikka, Sinisaari Jere, Sjöblom Heidi, Soinila Juuso, Syrjänen Anna, Tarkka Miisa, Tuomisto Juho, Tuomola Joonas, Uusi-Kokko Pauliina, Uusitalo Eveliina (kahden tutkinnon suorittaja/SAI), Vaarasto Maija, Vierikko Jemina, Yli-Kullas Inka.

Kauhavan lukio

Hietikko Roosa, Hilden Sara, Huhdankoski Elina, Ihanamäki Tatu, Isosomppi Mika, Kangas Aarne, Kangas Oona, Kankaanpää Nella, Kari Annamaria, Karjalainen Kristiina, Kelja Juulia, Kettula Kasperi, Kivikangas Emma, Koivisto Jenniina, Kojola Lenni-Kalle, Korpi Kiia, Koskela Julia, Koskela Maria, Kottari Santeri, Kujanpää Hannu, Lahti Ossi, Lakso Mira, Lehtinen Eero, Liinamaa Sanni, Lindgrén Juuso, Malminiemi Veera, Mars Marika, Mäkipelkola Merja, Mäkipernaa Joona, Nahkala Samuli, Nisula Arttu, Orrenmaa Samuel, Passi Sara, Peltola Venla, Perälä Oskari, Pienisaari Topias, Pollari Markus, Prusti Veera, Salonen Roope, Silla Noora, Sippola Essi, Sippola Laura, Sjöblom Heidi, Sjöblom Kiira, Teppo Lotta, Toppari Konsta, Toppari Niina, Ulvila Aaro, Vainio Laimi, Valkama Suvi.

Kokkolan aikuislukio

Juulia Keltto

Korsholms gymnasium

Appel Ella, Back Matilda, Backman Robin, Backström Felicia, Bengs Filip, Bjolin Jacob, Björkholm Axel, Bondas Cecilia, Braskén Therese, Eckerman Emil, Ehrström Alexander, Eklund Jennie, Engblom Johan, Engman Jessica, Fogelberg Albin, Hakala Jonna, Hinders Filip, Högholm Frida, Iso-Aho Daniel, Jäntti Emma, Järf Elin, Järv Mattias, Järvinen Valtteri, Kauppinen Kevin, Krohn Karl, Kvist Yuto, Lerbacka Jenna, Lithén Jennifer, Lund Anna, Majors Elin, Mynka Yahor, Mäenpää Annika, Mäki Matias, Niemistö Lisa, Nordlund Jenna, Nousiainen Sara, Nylund Josef, Nyström Oscar, Näsman Lisa, Perätalo Frida, Pihlaja Jonas, Rannanpää Sandra, Renlund Nico, Råback Marika, Sabel Joar, Sabel Paulina, Sandelin Robin, Sirén Valter, Sjöblad Elin, Skeppar Andreas, Stjernberg Nina, Toppar Patricia, Westergård Alexander, Wik Viljam, Wiklund Sandra, Åstrand Anton, Åström Alexander.

Kristiinankaupungin lukio

Anttila Santeri, Kiuru Eetu, Kiuru Ella, Kiuru Senni, Laine Eino, Lähdesmäki Lassi, Malm Elina, Nurminen Niklas, Perkiö Aino, Perkiömäki Aleksi, Pitkäkoski Laura, Pulkkinen Petteri, Rantaprosi Taina, Sipola Jonna, Sjöblom Jasmine, Sundén Emilia, Virta Tessa, Ylinen Julia.

Kuortaneen lukio ja urheilulukio

Ala-Mattinen Iida (kaksoistutkinto), Hakala Janne, Hakala Noora, Hautamäki Josefiina, Hujanen Hilkka, Hunnakko Aapo, Kalliomäki Iida, Karjalainen Sini, Kattelus Eetu, Kivenmäki Sara, Kivilahti Antti, Kokko Joonas, Kääntä Emilia, Lappalainen Camilla, Liusvaara Minna (kaksoistutkinto), Nylund Jenniina, Ojanperä Sanni, Pajarinen Tiia, Pihlaja Henna, Pitkänen Otto, Rissanen Atte, Salo Vilma, Savander Eve, Savikurki Senni, Seppä Sampo, Sippola Emilia, Säkkinen Sara, Takala Aleksi, Takamäki Sakari, Uusipaasto Noora, Välimäki Jenni.

Kurikan lukio

Haapanen Santeri, Haavisto Tuukka, Hakomäki Mira, Harjunpää Ida, Hautala Aaro, Hautala Veera, Havimäki Milla, Hietanen Annika, Hyövälti Oona, Hällbacka Mikael, Järvinen Terhi, Keskimäki Anniina, Kinnunen Annu, Koivuluoma Lassi, Koski-Laulaja Lalli-Matti, Kuivamäki Antti, Kuru Emilia (kaksoistutkinto), Latvala Jaakko, Leppinen Jori, Lähdesmäki Elli, Lähteenmäki Karoliina, Mäenpää Sofia, Mäki-Paavola Eerika, Nissi Sanna-Mari, Oja-Nisula Noora, Pakkanen Elina, Pitkämö Jessica, Plosila Ella, Pohjola Oskari (kaksoistutkinto), Rinta-Filppula Emmi, Ruohomäki Wictoria, Saarinen Julia, Sakne Ralfs (kaksoistutkinto), Seponlahti Veera, Seppänen Hanna, Seppänen Topi, Siltala Inkeri, Tapanainen Juho (kaksoistutkinto), Udelius Marika, Ylihärsilä Marika.

Kyrönmaan lukio

Ala-Ikkelä Eveliina, Berg Emilia, Hakomäki Jaakko, Halenius Jessica, Halenius Jonna, Heikinmäki Väinö, Hernesaho Antti, Jaakkola Johanna, Kaksonen Teemu, Kangas Konsta, Kangaspusu Maija, Keisala Emilia, Kettula Antti, Kivimäki Ville, Krook Robin, Kukkonen Riitta, Lahti Alina, Latvakoski Salla, Lehtokunnas Oona, Lintula Eetu, Lundberg Mirella, Malkamäki Elina, Markkula Jimi, Moilanen Aleksi, Mullo Sanni, Niemelä Samuel, Niemi Laura, Nyrhinen Elina, Oravasaari Milla, Palo Marianne, Pienimäki Jaakko, Rajamäki Hermanni, Somppi Matilda, Vanhala Mikko.

Laihian lukio

Alasaari Aino, Ala-Sihto Pekka, Annila Julia, Granholm Aurora, Huhta Niko, Huita Veera, Jaaksi Aleksi, Jaskari Kristian, Kiviniemi Elli-Noora, Klemetti Lassi, Koskiluhta Matti, Koskinen Konsta,

Laasanen Maija, Lakso Jussi, Latvala Anna-Stina, Mäkelä Vilma, Mäkynen Iida-Minja, Panttila Pirita, Peltoniemi Eetu, Pikkusaari Milla, Pohjola Jere, Puska Erno, Riihimaa Emmi, Saarimäki Roni, Salo Janette, Saukko Jussi, Seppälä Aleksi, Somppi Simo-Atte, Syrjälä Annamari, Teppo Joona-Topias, Tuomela Antti, Tyynismaa Sara, Viitasalo Joona, Visser David, Vuorenmaa Niko.

Lappajärven lukio

Aho Konsta, Aho-Vinkka Noora, Annola Roosa, Kangas Anni, Kangastie Elina, Klemola Lauri, Kujala Oona, Lantela Anniina, Lehtonen Eva-Marie, Luoma Jussi, Orava Anni, Rannila Konsta, Savola Oskari, Tiainen Veini.

Lapuan lukio

Aho Jonna, Alatalo Joni, Arola Katariina, Berg Sofia, Bäckman Hermanni, Haavisto Jori, Hahtokari Lauri, Hakala Miika, Hautamäki Ville, Hella Sanna, Hirvelä Kirsimaria, Huhtala Helena (kaksoistutk.), Ikola Jere, Ikola Konsta, Jaskari Jussi, Jäätteenmäki Laura, Kallioniemi Jaana, Kari Jenna, Kattelus Roosa, Killinen Heli, Kivilahti Jaana, Kojola Ossi, Kontola Matte, Korkiamäki Tuuli, Korpela Milja, Korpitie Risto, Koskiahde Onni, Kosola Laura, Kyyrönen Miron, Lahdenperä Saila, Lahtinen Valtteri, Lassander Marika, Latomäki Matias, Latvala Santeri, Långsjö Petra, Muilu Maiju, Myllykoski Roosa, Mäkinen Roosa, Mäkinen Ville, Mäntynen Elisabeth, Määttänen Kirsi, Nikkari Katri, Oja-Kaukola Sini, Paloniemi Matti, Pannula Iida (kaksoistutk.), Peltokangas Marjukka, Peltola Ella, Peltotupa Jimi, Poutiainen Sanna, Pouttu Mari, Pöntinen Samuli, Rantavaara Veera, Rantavuori Marcus, Rautakorpi Emmi, Riihimäki Joonas, Salomäki Sofia, Siltakoski Roni (kaksoistutk.), Suokko Jenny, Taipale Ville, Takala Heidi, Talvitie Juha, Tattari Lauri (kaksoistutk.), Toiminen Aurora, Toppari Anuliina, Turja Riina-Maria, Tynjälä Maria, Vainionpää Teemu, Valkeinen Petra, Viita Topi, Viitala Roni (kaksoistutk.), Välkkilä Marianne, Yli-Hemminki Eveliina, Ylikojola Sanni-Maija, Yliselä Jaakko.

Nurmon lukio

Autio Ilkka, Erkinheimo Hanna, Haapa-aho Milla, Haapala Eliisa, Hakala Eetu, Hakamaa Sanna, Hakamäki Patrik, Hakomäki Sanna, Hautala Joni, Hautamäki Jussi, Heikkinen Jere, Heino Anniina, Heinonen Camilla, Hemminki Merja, Herrala Mikael, Hietamäki Aleksi, Honkaniemi Fiia, Huhtala Noora, Järvinen Jaana, Järviö Veera, Jääskö Eveliina, Karhu Eveliina, Karhunen Emma, Keski-Hynnilä Konsta, Keski-Jyrä Milla, Keski-Luoma Joona, Koivula Konsta, Koivula Laura, Korkea-aho Ida, Kyntäjä Henna, Laakso Jere, Laitila Jasmine, Lammentausta Saara, Latukka Sonja, Lehtonen Katariina, Luukkanen Milla-Maria, Mannila Arttu, Melender Eetu, Mikkilä Eemil, Mäenpää Emma, Mäenpää Jussi, Mäkinen Matilda, Mäntymaa Petri, Nevala Konsta (kaksoistutkinto), Niittula Mikko, Niskala Elisa, Paananen Roope, Pahkala Mikaela, Palmroth Miro, Perälä Laura, Peura Julia, Pitkämäki Jenna, Poikkimäki Veera (kaksoistutkinto), Pollari Olli, Raiskio Iiris, Raitis Olli, Rajakorpi Eveliina, Rajala Roosa, Rajala Terhi, Riikilä Emmi, Riitijoki Jonna, Rintamäki Anni, Sahlberg Timo, Takala Hanna, Takala Tea-Tuulia, Tammiranta Oona, Tantarimäki Mikael, Tapio Jenni, Teivaanmäki Heidi, Uitto Matilda, Vainionpää Niko, Vienola Oskari, Vierikko Severi, Vilén Matias, Väre Veeti, Yli-Huumo Nea.

Närpiön lukio

Backholm Erica, Berg Natalie (kaksoistutkinto), Bergvik Fanny, Björklund Madeleine, Blomberg Malin, Bonde Oscar, Chu Do, Dahlfors Jessica, Dinh Quynh (kaksoistutkinto), Engelholm André, Enlund Emil, Forsén Ellinor, Forsén Emmy, Granborg Isabelle, Groop Ellen, Gullans Filip, Gullans Julia, Gutic´ Almina, Haglund Jesper, Hesthammer Espen, Holmlund Tanja (kaksoistutkinto), Juthnäs Martina, Järvistö Christian, Kamb Morgan, Klåvus Sofia, Krook Lukas, Kuuttinen Heidi, Lapveteläinen Jacob, Lassfolk Wilma, Lillkull Rasmus, Mattila Jenni, Niemi Ida, Nylund Petra, Otieno Christopher, Pada Sebastian, Riddar William, Sax Amanda, Sigg Felix, Sjölund Hannah (kaksoistutkinto), Sjöstrand Robin (kaksoistutkinto), Stenberg Emille, Storm Alexandra (kaksoistutkinto), Sundfors Jonathan (kaksoistutkinto), Vejzovic´ Nihada, Vide Elin, Vuong Yen, Vägar Simone, Westerback Therese, Westling Emma (kaksoistutkinto), Wikström Joel (kaksoistutkinto), Wägar Simon, Yamberla Haysha, Yrjans Jesper.

Pietarsaaren lukio

Fagerholm Unna, Haapamäki Ella, Harju Saku, Heimonen Iana, Ikkala Elisa, Koivukangas Terhi, Konttila Veera, Lahti Jessica, Lapinkoski Nea, Latvala Elisa, Lehtinen Alvar, Liikanen Hanne, Lillqvist Linda, Linna Miika, Malinen Jere, Norrlund Marika, Pynttäri Aléa, Päivärinta Sami, Raikula Maija, Sillanpää Jami, Sillanpää Sara, Sundqvist Rasmus, Virkkala Taija, Vo Sinni.

Seinäjoen lukio ja Etelä-Seinäjoen toimipiste

Aho Maria, Ahokas Niklas, Ahopelto Miila, Ahopelto Virve, Alamylläri Elina, Alanen Aleksi, Alanko Petra, Ala-Renko Elisa, Annala Jenni, Antila Joona, Antila Matilda, Anttila Roosa, Aunula Oskari, Auranen Nea, Beldjerd Sara, Etelämäki Anniina, Falk Annika, Franssila Jami, Göös Amanda, Haapala Tuomas, Haavisto Jami, Haavisto Milla, Hakala Iida, Hakala Joonas, Hakomäki Antti, Hakoniemi Rami, Haukkala Dave, Hautala Pinja, Hautamäki Jaakko, Hautamäki Peppiina, Herrala Sini, Hirvikoski Annika, Hirvilampi Heidi, Holkko Saku, Huhtala Markus, Huhtamäki Oona, Hyytinen Joel, Ihamäki Aatu, Ikkala Nicola, Ikävalko Emilia, Isosomppi Melinda, Itänen Anna-Maaria, Jaakkonen Mirja, Jaakonmäki Fanny, Joutila Joel, Jylhä Ronja, Jyläskoski Nenna, Jäntti Miro, Järvi Leevi, Järvinen Matias, Kaappola Milla, Kallinen Mikael, Kallio Mikko, Kallionpää Jenni, Kangas Carita, Kangas Ella, Kannosto Suvi, Katajisto Milla, Kaustinen Maiju, Kekola Kalle, Kellosaari Saara, kolmoistutkinto, Kemppainen Terhi, Keskikiikonen Maria, Kinnari Pauliina, Kirkkomäki Saku, Kirvesmäki Erika, Kitinoja Emmiina, Kiviluoma Ilari, Klutas Emmi, Koivisto Siiri, Koivuluoma Milla, Korkiamäki Milla, Korkonen Heta, Korpela Aino, Koskiniemi Paavo, Kovanen Ville-Eemeli, Kruuti Anneka, Kujala Teemu, Kulmala Lotta, Kultti Iida-Sofia, Kupari Inkeri, Kupari Noora, Kupari Samuli, Kupila Johannes, Kurki Noora, Köykkä Toni, Laaksonen Johannes, Laitala Jesse, Laitala Julia, Lampinen Jaakko, Latvala Elina, Lehto Sanni, Lehtonen Viljami, Lemponen Sanni, Leppinen Noora, Leppälä Mikko, Leppälä Oona, Levelä Milla, Liias Laura, Linna Veera, Luoma Elias, Luoma Noora, Luoma Tino, Lähdemäki Heidi, Majamäki Lenni-Kalle, Majamäki Pirita, Mansikkamäki Jarno, Matikainen Joonas, Miilumäki Milja, Mukiza Eliezel, Murtomäki Ella, Myllymäki Sini, Myllyniemi Aleksi, Mylläri Lauri, Mäkelä Aleksi, Mäkelä Eetu, Mäkelä Joona, Mäki Juuso, Mäki-Hakola Cimi, Mäki-Kahma Iida-Maria, Mäkilaine Jooseppi, Mäkinen Julia, Mäkinen Kia, Mäkinen Samuel, Mäkynen Iida, Niemistö Mona, Nisula Anne, Nummijärvi Inka, Nuolivirta Aino, Ojala Mari, Ojanen Mika, Ojaniemi Nella, Olli Petteri, Ollikainen Heidi, Ollinkoski Hanna, Oorehphe Bu Meh, Orava Milla, Paaso Sara, Paganus Jesse, Peltoniemi Niko, Pendolin Silva, Pennala Anira, Pihlajaniemi Juuli, Pihlajaniemi Tiia, Piispanen Essi, Piri Nio, Pohto Emilia, Poikonen Anni, Puro Emmi, Puronlahti Theo, Rajala Topias, Rajala Tuukka, Rajala Ville, Rajala Vilma, Ranta Julia, Rautanen Iiris, Rintamäki Tuukka, Rinta-Valkama Henri, Rissa Eki, Rosenberg Ilari, Rossi Sanni, Rätti Jenni, Räty Santeri, Saari Atte, Saari Emilia, Salminen Veronica, Salo Joona, Saranpää Iiris, Selänniemi Nilla, Seppälä Henna, Setälä Tuomas, Siltala Anniina, Sorvari Vilma, Stivi Juspin, Stürzenberger Teresa, Suokas Veera, Taikina-Aho Mari, Takala Akseli, Takanen Juuso, Talvitie Jasmin, Tammela Lasse, Tantarimäki Jonna, Teivaanmäki Laura, Toivakka Eveliina, Toivakka Meeri, Tynjälä Antti, Törmä Juhamatti, Uusi-Pohjola Arttu, Uusi-Pohjola Jere, Uusitalo Teemu, Vahala Nora, Varjanto Jenna, Viertola Niilo, Viitaniemi Wellamo, Vähäpesola Jussi, Väkeväinen Aatu, Väliniemi Laura, Yli-Ilkka Elisa.

Seinäjoen lukion aikuislinja

Kahlos Rebekka, Kesälahti Henna, Kulkula Matti, Latvala Jani, Niku Juho, Pelkonen Juuso, Siirilä Lauri, Siukola Siina.

Haapala Anni, kaksoistutkinto, Haapaniemi Vilma, kaksoistutkinto, Haavisto Anni, kaksoistutkinto, Jylhä Anna, kaksoistutkinto, Kangas Juho, kaksoistutkinto, Koivisto, Liisa, kaksoistutkinto, Noponen Milla, kaksoistutkinto, Ollikainen Veera, kolmoistutkinto, Puska Johanna, kaksoistutkinto, Rantala Miika, kaksoistutkinto, Salo Jussi, kaksoistutkinto, Salo Piia, kaksoistutkinto, Syväjärvi Ellamaria, kaksoistutkinto, Särkelä Janne, kaksoistutkinto.

Teuvan lukio

Franzén Evelina, Haapala Sarita, Harju Niko, Hirvelä Annika, Härmänmaa Saima, Ketola Joni, Konttinen Aleksi, Luoma Jemina, Luoma Joanna, Mikkilä Jussi, Rantamäki Inka, Rinta Miko, Suksi Henriikka, Tamsi Salla, Uppa Jesse, Äijälä Jasmin.

Vaasan lyseon lukio

Aaltonen Henriikka, Agbejule Marion, Ahlbäck Isabella, Ahlmark Julia, Ahmeti Çlirimtare, Ahola Vilma, Ahopelto Hanna, al Aboudi Sara, Ala-Nikkola Vilma, Annola Saralii, Antila Niina, Aspholm Julia, Autio Ada, Backholm Julia, Björklund Eetu, Björlin Matti, Björs Noora, Blomberg Sani, Cederlöf Sanni, Damlin Jenna, Derkach Victoria, Etelämäki Sonja, Fors Fiona, Galiano Emil, Gao Otto, Haka Janika, Hallasmaa Helmi, Hansten Emilia, Haukkasalo Oona, Hautala Maiju, Heikkilä Arttu, Heikkilä Iida, Heikkinen Viola, Heinonen Heta, Helin Linda, Helin Silja, Hemminki Nelli, Hietikko Laura, Hietikko-Kaukola Saija, Hinssa Viivi, Hirsimäki Antti, Hirvelä Markus, Holm Matias, Honkonen Arttu, Hudd Wera, Huhta Kiti, Häkkinen Lauri, Höglund Emmi, Ilomäki Michele, Inkiläinen Kia, Irowa Kingsley, Jakku Jessica, Joensuu Valtteri, Jokela Joonatan, Joki Aaron, Jokinen Jessica, Jokinen Niko, Jokipii Joona, Jouppi Essi, Juss Lotta, Jussila Paula, Järvelä Aino, Järvinen Petteri, Järvinen Ukko, Kaakinen Olli, Kalamo Lotta, Kallio Johannes, Kalliokoski Justus, Kalliomaa Niko, Kangas Enni, Kangas Manu, Kankaanpää Karoliina, Karinkanta Essi, Katajamäki Saku, Katajamäki Kyllikki, Kaukonen Anni, Kaur Kelly, Keskikuru Matti, Keskinen Jere, Ketola Oliver, Kettunen Sampo, Kinnunen Annika, Kjellman Tiia, Knuutila Sofia, Koiranen Anton, Koivumäki Riku, Kolehmainen Kalle, Kontiokari Anna, Kopposela Iida, Korajoki Ville, Korpelainen Paavo, Korpi Sanniina, Korpi Tiia, Kortemäki Jonna, Koskela Roope, Kronman Emil, Kurhela Artturi, Kylkisalo Jenni, Kytönen Mirella, Laatu Maija, Lahtinen Emmi-Maria, Lahtinen Linnea, Laitalainen Miska, Latvala Veera, Lauronen Sami, Lehtinen Jenni, Lehtonen Jenna, Lehtonen Jussi, Leikas Elina, Leppänen Ella, Lewis Otso, Lifflander Miina, Liljamo Lassi, Limam Yasmina, Luoma Tino, Luopajärvi Mikko, Lyyski Pinja, Lähde Arttu, Lähdesmäki Nea, Majamäki Annu, Majaniemi Tiia, Mamuzai Humaira, Mannila Serafia, Martin Katri, Martinez Prieto Ann Sophie, Masar Milla, Matchim Jirawat, Mathieu Laura, Meriläinen Maiju, Miettinen Jenna, Mikola Anna, Mikola Samuli, Mokabber Dennis, Myllyniemi Joel, Mäenpää Aatu, Mäki Janna, Mäkinen Ella, Männistö Aleksi, Mäntylä Rosanna, Määttälä Tuuli, Nabb Robin, Nevala Anni, Niemelä Jessica, Niemiharju Jenna, Nieminen Aleksi, Nissinen Matias, Nouchti Leila, Nurmeksela Julia, Nurmimäki Marianne, Näsman Aada, Ohvo Lauri, Ojala Elina, Olli Venla, Oravasaari Arttu, Paavola Jenna, Palomäki Tiia, Paloniemi Matias, Paloniemi Noora, Perttu Ellamari, Peräsalo Helmi, Pettissalo Emma, Pienimäki Saku, Pihlajamäki Laura, Pitkänen Jemina, Pitkänen Ville, Pohjanniemi Maija, Polvilampi Kasperi, Prosi Aleksi, Pränny Natalia, Punnonen Yrjö, Puronvarsi Eetu, Puronvarsi Tanja, Puuskamäki Amisa, Pääkkönen Eveliina, Pölönen Pyry, Rajala Otto, Rajamäki Julia, Ribeiro de Oliveira Virna, Rivera Menjivar Mayensi, Rönnholm Rasmus, Saarela Janina, Saarimaa Tiia, Saarinen Anna, Salonen Matti, Setälä Jesper, Siekkinen Eemeli, Sihvonen Niko, Siirtola Roosa, Simula Rami, Sinikallio Noora, Sippola Eetu, Soininen Hilla-Mari, Sora Jasmine, Stec Paulina, Stig Matias, Takalo Emma, Tammenpää Lassi, Tammi Henri, Tapio Emilia, Tekoniemi Jenna, Tiensuu Emilia, Toimela Samuel, Torshkhoeva Amina, Tuomela Meri, Tuomela Saara, Tuominen Emma, Tuorila Anne, Tuuri Erika, Tyynismaa Lili, Uitto Milla, Uotila Valtteri, Urho Sofia, Uunila Akseli, Uusi-Kokko Emma, Uutela Marko, Vaahtoniemi Meri, Vahtera Jenna, Vallinmäki Mikko, Vesaaja Joonas, Vestermark Fanny, Vieri Julia, Viirumäki Venla, Viita-aho Pyry, Viitala Emma, Viitala Jenna, Virkkala Aleksi, Vornanen Tiia, Vähäkangas Verneri, Välkkilä Janika, Yli-Mäenpää Heidi, Ylinen Jenni, Ylisalmi Katri, Ylitalo Eemeli, Ågren Hanna-Mari, Öling Janika.

Vaasan lyseon lukion aikuislinja

Halmesaari Nea, Jama Medina, Silvonen Atte.

Vaasan lyseon lukion aikuislinja, yhdistelmätutkinto

Elomaa Joonas, Hakala Heidi, Hietamäki Janina, Hietamäki Sari, Hilmola Ida-Sofia, Hyytiäinen Anna, Kaikkonen Jasmin, Kovanen Emilia, Lahtinen Pekka, Lappalainen Iiro, Linna Matteus, Luoma-aho Neo, Manninen Maria, Myllyniemi Meri, Mäki Topias, Mäkynen Rasmus, Niemelä Maria, Niemikorpi Meri, Rantamarkkula Saana, Rautakoski Joonatan, Rintala Mikko, Rintamäki Jaakko, Suikkanen Ella, Tuomaala Laura, Tuomaala Lotta, Vuorinen Ana.

Vasa övningsskolas gymnasium

Aaltonen Emma, Ahläng Johanna, Andersson Ida-Maria, Arnautovic Alma, Bergkulla Arthur, Bergfolk Rasmus, Berglund Elias, Björkgren Oskar, Björklund Sara, Blomqvist Anton, Borg Sakarias, Byström Julia, Böckelman Wilhelm, Eklund Ellen, Ekman Josefin, Enlund Tommy, Enqvist Elin, Finne Emma, Fors Nellie, Grankull Linn, Granlund Anna, Gräsbeck Elvira, Gullans Victoria, Hagström Morten, Harju Tim, Harkkila Inez, Hendersson Fanny, Hendersson Felicé, Honkonen Jasmine, Håkans Karl, Häggblom Rebecca, Höglund Filip, Höglund Otto, Jansson Nadja, Johansson Julia, Jünger Julia, Kesti Fanny, Knutar Matilda, Koistinen Eddi, Kurkinen Aksel, Lassus Cecilia, Latvala Daniel, Lax Johanna, Lindroos Alexander, Lunabba Jonathan, Lähdesmäki Lisa, Löfgren Jonna, Monola Matias, Niskanen Henrik, Nordenswan Emilia, Norrgård Alex, Nyman Emilia, Näsman Veronica, Ollqvist Amanda, Ollus Felix, Paasimäki Bella, Pedersen Ida, Peltonen Frida, Pälvimaa Jessica, Rabb Simone, Raitila Emma, Reinikka Aliina, Rosendahl Ellinor, Saaranen Hanna, Sahlström Ellen, Stefánsson Högnäs Adam, Stolpe Hedda, Sundholm Emilia, Syrenius Wilhelmina, Tammenmaa Vanessa, Tammenpää Helmi, Teir Edvard, Tiukkanen Juho, Toivari Ville, Ura Nea, Vestman Julia, Vistilä Aapo, Weckström Wilma, Örn Alexander.

Vasa gymnasium

Ahrner Joackim Vasa, Björk Cassandra Vasa, Blomqvist Emil Nykarleby, Broman Sarah Vasa, Dahlström Ida Vasa, Ekman Aron Korsholm, Ekman Jonatan Korsholm, Elezovic’ Amina Malax, Heinrich Aurora Vasa, Hietanen Markus Vasa, Håkans Jonas Vasa, Kanev Simon Vasa, Keko Emma Vasa, Klemets Robin Vasa, Konttinen Helen Vasa, Koskela Kiia Vasa, Kronqvist Walter Vasa, Kutvonen André Korsholm, Lahtinen Adam Vasa, Lindén Valter Vasa, Ljungars Linn Korsholm, Makkee Lotte Vasa, Manninen Ville Vasa, Marttila Louise Vasa, Männikkö Paula Vasa, Nordlund Janina Vasa, Nygård Johanna Korsholm, Nyman Heidi Vasa, Pesola Felix Vasa, Salomaa Filippa Vasa, Sarin Malin Korsholm, Savioja Emmy Vasa, Smedman Melinda Vasa, Snickars Johanna Vasa, Suojanen Jere Vasa, Svartsjö Emma Vasa, Thors Jenny Vörå, Voldi Emma Vasa, Väglund Robin Malax, West Jesper Vasa, West Matilda Vasa, Westerback Martina Korsholm, Yli-Panula Susanna Vasa, Ågren Oscar Vasa, Österman Jenna Vasa, Österåker Elsa Korsholm.

Vasa svenska aftonläroverk

Efternamn Tilltalsnamn Hemkommun, Ahlskog Cajsa-Stina Nykarleby, Antell Hannes Korsholm, Antfolk Jennifer Närpes, Backholm Levi Vasa, Blomqvist Anton Vasa, Böling Tilda Korsholm, Edsback Evelina Närpes, Ekman Jonathan Vasa, Felixson Oliver Esbo, Fogde Robert Vasa, Hagner Robin Malax, Hammarberg Felicia Kristinestad, Ingves Lina Kristinestad, Johansson Lina Jakobstad, Juntunen Robin Korsholm, Karlsson Julia Vasa, Kjötar Robert Vörå, Knuts Rasmus Vasa, Krogerus Fanny Esbo, Kronkvist Rebecka Kronoby, Kuitula Sara Helsingfors, Lampinen Maria Jakobstad, Le Emma Vörå, Luukkonen Ida Raseborg, Mannfolk Ida Korsholm, Nabb Robin Korsholm, Patomäki Anna Helsingfors, Pienkuukka Robin Korsholm, Pitkäaho Ellen Kronoby, Polat Natalie Helsingfors, Pått Moa Korsholm, Roos Rebecca Kristinestad, Rosenqvist Elsa Korsholm, Salo Robin Korsholm, Sandvik Amanda Jakobstad, Skrifvars Andreas Närpes, Smulter Nadja Mariehamn, Stenlund Hanna Kristinestad, Sundvik Valter Pedersöre, Träskvik Emilia Kristinestad, Vikman Ellinor Pedersöre, Villanen Nico Korsholm, West Moa Jakobstad, Witting Edward Vasa, Åkers Evelina Vörå, Örndahl Theodor Esbo, Österlund Jani Lojo.

Vimpelin lukio

Aittoniemi Elina, Herrala Jutta, Kanerva Iina, Kaunisto Fiia, Kujala Jenni. Lahtela Jukka, Latvala Aleksandra, Lehto Mikael, Luoma-aho Laura, Nahkala Aleksi, Niemi Maria, Nuolikoski Inka, Pajala Janne, Pajala Tommi, Pajuoja Jenna, Pippola Jaana, Pokela Simo, Riihimäki Eetu, Salmi Vilma, Sova Nella, Turpela Topias, Vehka-aho Emmi.

Vörå samgymnasium

Idrottslinjen: Backlund, Maxim, Bamm David, Cederberg Ida-Marie, Henriksson Linnea, Holmback Hannes, Karlsson Lina, Karlsson Lycke, Kvist Mathilda, Lilja Andrea, Myrskog Linnea, Pham Huy Hung, Roos Jennifer, Sjövall Cecilia, Sundqvist Benjamin, Sundström Minea, Sundström Niklas, Tuomisto Anu, Villför Viktor, Väkeväinen Jim. Allmänna linjen: Backlund Tove, Carlström Emma, Finnström Patricia, Friman Wilma, Gammelgård Tamara, Glasberg Hanna, Granberg Ronja, Grannas Oliwer, Kannasto Sandra, Lehtonen Milla, Nygård David, Nyman Ellinor, Ollqvist Alexander, Rex Björn, Öling Elin.

Ylistaron lukio

Alanko Niina, Flankkumäki Julia, Hirvimäki Jimi, Korpi Noora, Kuusisto Ella-Noora, Latvala Konsta, Latvala Laura, Louko Juho, Mäkinen Sofia, Nortunen Samuel, Raiskio Teijo, Ritonen Anni, Ruuska Tuomas, Tuovinen Laura.

Ähtärin lukio

Hakkarainen Roosa, Hauta-aho Hermanni, Heinämäki Teijo, Humalamäki Nella, Hyppönen Jesse (kaksoistutkinto), Järvimäki Johanna, Kallioaho Jenni, Kela Aatu, Kanervasalo Matias (kaksoistutkinto), Kivelä Sara, Kuivila Antti, Lampimäki Antti, Latvanen Teemu, Leikkari Joanna, Lempinen Eero, Lipo Roni, Mehtonen Matias, Murai Shuichi, Mäenpää Sofianna, Mäkelä Eemil, Määttä Mikko, Määttä Ville, Niemi Titta (kaksoistutkinto), Niemi Tuukka, Nokelainen Karola, Pienräihä Leevi, Raassina Sanni, Rajalahti Riina, Rantakömi Nita (kaksoistutkinto), Rantamäki Outi, Seppänen Milja, Syvänperä Noora (kaksoistutkinto), Vasikkaniemi Oskari, Viuhko Adele, Vuorinen Tiia, Väliaho Noora.

Kokkolan aikuislukio

Juulia Keltto

Otavan opisto

Sofia Saari, Seinäjoki (Nurmo)

Sammon keskuslukio, Tampere

Max Heikkilä, Alavus.

Tampereen yhteiskoulun ilmaisutaidon erityislukio

Saana Saarimäki, Seinäjoki(Ylistaro)

Pohjois-Haagan yhteiskoulu

Matias Salo (Lapua)

Tammerkosken lukion kuvataidelinjalta

Niemi Mariia, Tampere (Vaasa)

Lisää aiheesta

Kommentoi




Luetuimmat Pohjanmaan uutiset
  • Päivä
  • Viikko
  • Kuukausi



Suosituimmat poliisiuutiset
  • Päivä
  • Viikko
  • Kuukausi
Luetuimmat urheilu-uutiset
  • Päivä
  • Viikko
  • Kuukausi

Lisää maakunnasta