Kellonaika, kilpailupaikka, laji, tapahtuma:

Torstai 26. heinäkuuta:

Klo 14.00 Hampden Park, Glasgow, jalkapallo, miesten D-lohko, Honduras-Marokko.

Klo 16.30 St. James' Park, Newcastle, jalkapallo, miesten B-lohko, Meksiko-Etelä-Korea.

Klo 16.45 Hampden Park, Glasgow, jalkapallo, miesten D-lohko, Espanja-Japani.

Klo 19.00 Old Trafford, Manchester, jalkapallo, miesten A-lohko, Arabiemiraatit-Uruguay.

Klo 19.15 St. James' Park, Newcastle, jalkapallo, miesten B-lohko, Gabon-Sveitsi.

Klo 21.45 City of Coventry Stadium, Coventry, jalkapallo, miesten C-lohko, Valko-Venäjä-Uusi-Seelanti.

Klo 21.45 Millennium Stadium, Cardiff, jalkapallo, miesten C-lohko, Brasilia-Egypti.

Klo 22.00 Old Trafford, Manchester, jalkapallo, miesten A-lohko, Britannia-Senegal.

Perjantai 27. heinäkuuta:

Klo 11.00 Lord's Cricket Ground, jousiammunta, miesten henkilökohtainen kilpailu, karsintakierros.

Klo 15.00 Lord's Cricket Ground, jousiammunta, naisten henkilökohtainen kilpailu, karsintakierros

Klo 23.00 Olympiastadion, avajaiset (esishow klo 22.12).

Lauantai 28. heinäkuuta:

Klo 10.15 Royal Artillery Barracks, ampumaurheilu, naisten 10 m ilmakivääri, alkukilpailu (klo 13 finaali). Suomalaisista Marjo Yli-Kiikka.

Klo 10.30 Wembley Arena, sulkapallo, miesten kaksinpelin alkusarjaa, naisten kaksinpelin alkusarjaa, miesten nelinpelin alkusarjaa, naisten nelinpelin alkusarjaa ja sekanelinpelin alkusarjaa.

Klo 11.00 Lord's Cricket Ground, jousiammunta, miesten joukkuekilpailun 1. kierrosta.

Klo 11.00 Horse Guards Parade, beach volley, miesten ja naisten alkusarjaa.

Klo 11.00 Olympiapuiston koripalloareena, koripallo, naisten A-lohko, Kiina-Tshekki.

Klo 11.00 ExCeL-messukeskus, pöytätennis, miesten ja naisten kaksinpelin 1. kierrosta.

Klo 11.30 Olympiapuiston käsipalloareena, käsipallo, naisten A-lohko, Venäjä-Angola.

Klo 11.30 Eton Dorney, soutu, alkueriä (miehet kaksikko, kevyt nelonen, kahdeksikko, yksikkö, pariairokaksikko, nelonen, naiset kaksikko, yksikkö, nelonen).

Klo 11.30 ExCeL-messukeskus, judo, miesten alle 60 kg (Valtteri Jokinen), naisten alle 48 kg, alkuottelut ja puolivälierät.

Klo 11.30 Earls Court, lentopallo, naisten A-lohko, Algeria-Japani.

Klo 12.00 The Mall, pyöräily, miesten maantiepyöräily. Jussi Veikkanen.

Klo 12.00 Greenwich Park, ratsastus, kenttäratsastuksen joukkue- ja henkilökohtaisten kilpailujen kouluratsastus, 1. päivä

Klo 12.00 Olympiapuiston uintikeskus, uinti, alkuerät, klo 12.00 miesten 400 m sku, klo 12.31 naisten 100 m pu (Emilia Pikkarainen), klo 12.58 miesten 400 m vu (Matias Koski), klo 13.51 naisten 400 m sku (Noora Laukkanen), klo 14.15 miesten 100 m ru, klo 14.52 naisten 4x100 m vuv.Klo 12.30 ExCeL-messukeskus, miekkailu, naisten floretti, alkukierrokset.

Klo 13.00 North Greenwich Arena, telinevoimistelu, miesten karsintakilpailu (1. ryhmä).

Klo 13.15 Olympiapuiston koripalloareena, koripallo, naisten B-lohko, Kanada-Venäjä.

Klo 13.15 Olympiapuiston käsipalloareena, käsipallo, naisten B-lohko, Espanja-Etelä-Korea.

Klo 13.30 Wimbledon, tennis, miesten ja naisten kaksin- ja nelinpelien 1. kierrosta. Mahdollisesti Jarkko Nieminen.

Klo 13.30 Earls Court, lentopallo, naisten B-lohko, Kiina-Serbia.

Klo 14.00 City of Coventry Stadium, Coventry, jalkapallo, naisten F-lohko, Japani-Ruotsi.

Klo 14.00 Royal Artillery Barracks, ampumaurheilu, miesten 10 m ilmapistooli, alkukilpailu (klo 17.30 finaali). Kai Jahnsson.Klo 14.30 Wembley Arena, sulkapallo, miesten kaksinpelin alkusarjaa, naisten kaksinpelin alkusarjaa (klo 15.09 K-lohko Anu Nieminen-Victoria Montero Meksiko), miesten nelinpelin alkusarjaa, naisten nelinpelin alkusarjaa ja sekanelinpelin alkusarjaa.

Klo 15.30 ExCeL-messukeskus, nyrkkeily, miesten 56 kg ja 75 kg sarjojen alkuotteluja.

Klo 16.00 ExCeL-messukeskus, judo, miesten alle 60 kg, naisten alle 48 kg, puolivälierät, pronssiottelut ja loppuottelut. Mahdollisesti Valtteri Jokinen.

Klo 16.30 Olympiapuiston koripalloareena, koripallo, naisten A-lohko, Turkki-Angola.

Klo 16.30 ExCel-messukeskus, pöytätennis, naisten kaksinpelin 1. kierrosta.

Klo 16.30 Horse Guards Parade, beach volley, miesten ja naisten alkusarjaa.

Klo 16.30 Millennium Stadium, Cardiff, jalkapallo, naisten E-lohko, Uusi-Seelanti-Brasilia.

Klo 16.30 Olympiapuiston käsipalloareena, käsipallo, naisten A-lohko, Kroatia-Brasilia.

Klo 16.45 City of Coventry Stadium, Coventry, jalkapallo, naisten F-lohko, Kanada-Etelä-Afrikka.

Klo 16.45 Earls Court, lentopallo, naisten A-lohko, Britannia-Venäjä.

Klo 17.00 Lord's Cricket Ground, jousiammunta, miesten joukkuekilpailun pudotusammuntojen puolivälierät (klo 18.40 välierät, klo 19.33 pronssiottelu, klo 20.01 loppuottelu).

Klo 17.30 ExCeL-messukeskus, miekkailu, naisten floretti, puolivälierät (klo 18 välierät, klo 19.10 pronssiottelu, klo 19.40 loppuottelu).

Klo 17.30 Greenwich Arena, telinevoimistelu, miesten karsintakilpailu (2. ryhmä).

Klo 17.30 ExCeL-messukeskus, painonnosto, naisten 48 kg (A-ryhmä).

Klo 18.00 ExCel-messukeskus, pöytätennis, miesten kaksinpelin 1. kierrosta.

Klo 18.15 Olympiapuiston käsipalloareena, käsipallo, naisten B-lohko, Tanska-Ruotsi.

Klo 18.45 Earls Court, lentopallo, naisten A-lohko, Italia-Dominikaaninen tasavalta.

Klo 18.45 Olympiapuiston koripalloareena, koripallo, naisten A-lohko USA-Kroatia.

Klo 19.00 Hampden Park, Glasgow, jalkapallo, naisten G-lohko, USA-Kolumbia.

Klo 19.15 Millennium Stadium, Cardiff, jalkapallo, naisten E-lohko, Britannia-Kamerun.

Klo 20.30 Wembley Arena, miesten kaksinpelin alkusarjaa, naisten kaksinpelin alkusarjaa, miesten nelinpelin alkusarjaa, naisten nelinpelin alkusarjaa ja sekanelinpelin alkusarjaa.

Klo 21.00 ExCeL-messukeskus, pöytätennis, miesten ja naisten kaksinpelien 1. kierrosta.

Klo 21.30 Olympiapuiston käsipalloareena, käsipallo, naisten A-lohko, Montenegro-Britannia.

Klo 21.30 Olympiapuiston uintikeskus, uinti, klo 21.30 miesten 400 m sku finaali, klo 21.40 naisten 100 m pu välierät (mahdollisesti Emilia Pikkarainen), klo 21.51 miesten 400 m vu finaali (mahdollisesti Matias Koski), klo 22.09 naisten 400 m sku finaali (mahdollisesti Noora Laukkanen), klo 22.28 miesten 100 m ru välierät, klo 22.48 naisten 4x100 m vuv finaali.

Klo 21.45 Hampden Park, Glasgow, jalkapallo, naisten G-lohko, Ranska-Pohjois-Korea.

Klo 22.00 Horse Guards Parade, beach volley, miesten ja naisten alkusarjaa.

Klo 22.00 North Greenwich Arena, telinevoimistelu, miesten karsintakilpailu (3. ryhmä).

Klo 22.00 Olympiapuiston koripalloareena, koripallo, naisten B-lohko, Brasilia-Ranska.

Klo 22.00 Earls Court, lentopallo, naisten B-lohko, USA-Etelä-Korea.

Klo 22.30 ExCeL-messukeskus, nyrkkeily, miesten 56 kg ja 75 kg alkuotteluja.

Klo 22.30 ExCel-messukeskus, pöytätennis, naisten kaksinpelin 2. kierrosta.Klo 23.15 Olympiapuiston käsipalloareena, käsipallo, naisten B-lohko, Norja-Ranska.

Klo 00.00 Earls Court, lentopallo, naisten B-lohko, Brasilia-Turkki.

Klo 00.15 Olympiapuiston koripalloareena, koripallo, naisten B-lohko, Australia-Britannia.

STT